Eği̇ti̇mler

/

KURSLAR

KURSLAR

EĞİTİMLER

BBŞT olarak, tiyatro kültürünün gelişimine katkı sağlamak ve her yaştan tiyatrosever İzmirlilere hizmet etmek misyonlarımız arasındadır. Bu amaçla kurumumuz bünyesinde profesyonel sanatçı kadromuz ile farklı alan ve yaş gruplarında tiyatro eğitimleri verilmektedir.
Tiyatro kurslarımız eğitim öğretim yılına paralel olarak devam etmektedir. Güz döneminde, oyunculuk, doğaçlama, sahne hareketi ve şan vb eğitimler verilirken, bahar döneminde, grubun dinamiklerine uygun bir oyun belirlenerek sahneleme çalışmalarına geçilir ve sezon sonu, BBŞT Kursiyer Oyunları Festivali kapsamında sergilenir. Kursu başarı ile bitiren her kursiyere eğitim sonu katılım belgesi verilir.

KURSLARIMIZ:

Ortaokul Düzeyi Tiyatro Kursu :
5. 6. 7. ve 8. Sınıf öğrencileri için düzenlenen uygulamalı tiyatro kursudur. Kursumuza öğrenci görüşmesi ile kontenjan dahilinde kayıt alınmaktadır.


Lise Düzeyi Tiyatro Kursu :
9-10-11 ve 12. Sınıf öğrencileri için düzenlenen uygulamalı tiyatro kursudur. Kursumuza öğrenci görüşmesi ile kontenjan dahilinde kayıt alınmaktadır.

Yetişkin Tiyatro Kursları :
18 yaş üzeri katılımcılar için düzenlenen sahne, hareket, şan vb. disiplinlerde eğitimler içeren 2 yıl süreli eğitim programıdır. Kursumuza seçme ile kayıt alınmaktadır.


Personel Tiyatro Kursu :
Belediyemiz birimlerinde görev yapan personelin katılımı için oluşturulmuş tiyatro kursudur.

Dramatik Yazarlık Kursu :
18 yaş üzeri tiyatroya ve yazmaya ilgisi olan katılımcılar için çevrimiçi olarak yapılmaktadır. Kursumuza seçme ile kayıt alınmaktadır.

Sahne Arkası Kursu :
18 yaş üzeri tiyatro sanatının mutfağını merak eden ve bu alana ilgi duyan katılımcılar için, dekor yapımı, makyaj, ışık, sahne arkası konusunda uygulamalı olarak düzenlenen bir kurstur.

** Kurs tarihleri ve seçmeler ile ilgili ayrıntılı bilgi ve duyurular her sezon başı (Eylül ayında) sosyal medya hesaplarımızda ve web sayfamızda paylaşılmaktadır.

?>